Zgłaszają się kolejne ofiary oszusta, który skupował zboże i nie płacił. Straty rolników sięgają kilkuset tysięcy złotych. Mężczyzna został już zatrzymany przez policję, ale policjanci przypuszczają, że oszukanych osób jest więcej.

- Proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie gmin powiatu hrubieszowskiego - mówi asp. Edyta Krystkowiak z miejscowej policji. - 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Jak wynika z ustaleń, zawierał z pokrzywdzonymi umowy kupna sprzedaży zboża, po czym nie wywiązywał się z zapłaty za zakupiony towar. Ustalono, że mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Sprawa jest rozwojowa i policja nie wyklucza, że osób oszukanych przez 41-latka jest o wiele więcej, dlatego przypominamy o tej sprawie. Poszkodowani rolnicy powinni zgłaszać się do policji w Hrubieszowie (ul. Narutowicza 20, tel 84-696-62-10, 84-696-62-80).

Mężczyzna usłyszał już kilkanaście zarzutów oszustwa. Policjanci zabezpieczyli u podejrzanego mienie w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: