Rolnicy. Podlasie. Jak Gienek i Andrzej trafili do programu? Wszystko rozpoczęło się w karczmie na krajowej 19

Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Gienek i Andrzej Onopiuk to najsłynniejsi rolnicy w Polsce. Popularność przyniósł im udział w programie Rolnicy. Podlasie
Gienek i Andrzej Onopiuk to najsłynniejsi rolnicy w Polsce. Popularność przyniósł im udział w programie Rolnicy. Podlasie Wojciech Wojtkielewicz
Rolnicy. Podlasie to jedna z bardziej popularnych produkcji programu Fokus TV. Serial od blisko pięciu lat jest na antenie i nadal cieszy się powodzeniem. Od początku jednymi z głównych bohaterów są Andrzej i Gienek Onopiuk, rolnicy z wsi Plutycze w gminie Bielsk Podlaski. Ojciec i syn prowadzą gospodarstwo, pozbawione kobiecej ręki. To oraz oryginalny sposób bycia sprawiły, że obaj panowie stali się bardzo popularni.

Jak Gienek i Andrzej z Plutycz trafili do programu

Plutycze to niewielka wieś położona między Zabłudowem, a Bielskiem Podlaskim. Od Białegostoku dzieli ją około 40 km. To tam swoje gospodarstwo prowadzą Onopiukowie - Gienek i Andrzej. W programie czasami pojawiają się też ich sąsiedzi, czy przyjaciele oraz brat Andrzeja i drugi syn Gienka - Jarek.

Rolnicy. Podlasie. Monika i Tomek z Pokaniewa na feriach zimowych. Zobacz jak się bawili

Oprócz programu emitowanego na Fokus TV, rolnicy prowadzą także swój kanał na Youtube, gdzie również można śledzić urywki z ich życia. To właśnie w najnowszym odcinku poznajemy historię tego, jak Andrzej, Gienek i Jarek trafili do telewizji.

Okazuje się, że cała historia miała początek w karczmie "Koszarka", mieszczącej się w Ploskach, przy drodze krajowej nr 19. To tam pięć lat temu kierownik produkcji wypatrzyła Andrzeja i zaproponowała mu udział w programie.

Z bratem pracowaliśmy u kierownika baru, wycinaliśmy las. Kierowniczka z TV przyjechała tam na obiad, podobnie jak my. Jakoś się zapoznaliśmy, zaczęliśmy żartować, powiedzieliśmy, że już kiedyś wystąpiliśmy w programie "Dżentelmeni i wieśniaki" i od słowa do słowa, po tygodniu zaczęliśmy już nagrywać rolników - tłumaczy Andrzej

Zanim Rolnicy. Podlasie, to wcześniej byli Dżentelmeni i wieśniacy

Andrzej i Jarek miło wspominają udział w programie "Dżentelmeni i wieśniaki". Jarek zamienił się wówczas miejscami z Michałem Przybyłowiczem, tzw. polskim Kenem. Spędził trzy dni w jego domu, a Michał wówczas trafił do domu w Plutyczach. To wtedy pierwszy raz świat usłyszał o rolnikach z Podlasia.

To było w 2018 roku. Trzy dni ja u niego, a trzy dni on u nas - wspomina Jarek

W gospodarstwie w Plutyczach wiele się zmieniło

Rolnicy z Podlasia ogólnie dobrze wspominają czas spędzony przed kamerą.

Dzięki tej telewizji świat się trochę pozmieniał. Byliśmy w różnych miejscach, byliśmy w różnych sytuacjach. Przez te lata sporo się u nas pozmieniało. Nawet nasze podwórko - mówi Andrzej.

Żebyś jeszcze usunął te błoto, może uda się w tym roku - dodaje Jarek.

Jak się przez lata zmieniło gospodarstwo Gienka i Andrzeja zobaczysz poniżej:

W programie Rolnicy. Podlasie na antenie telewizji Fokus TV występują m. in.

  • Emilia Korolczuk z Laszek,
  • Monika i Tomasz Cieślik z Pokaniewa,
  • Andrzej i Gienek z Plutycz,
  • Agnieszka i Jarosław z Bronowa,
  • Michał i Natalia z Haciek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rolnicy. Podlasie. Jak Gienek i Andrzej trafili do programu? Wszystko rozpoczęło się w karczmie na krajowej 19 - Gazeta Współczesna