Tak wygląda gospodarstwo rolne od środka. Oni pokazują codzienną pracę przy hodowli i na roli

Agata Wodzień-Nowak
Tu praca nie zaczyna się o 8-9 i kończy 16-17. Zautomatyzowane obory w wielu kwestiach wspierają hodowców, jednak wycielenia nie można precyzyjnie zaplanować. Zobacz ujęcia z codziennego życia w gospodarstwie rolnym --->
Tu praca nie zaczyna się o 8-9 i kończy 16-17. Zautomatyzowane obory w wielu kwestiach wspierają hodowców, jednak wycielenia nie można precyzyjnie zaplanować. Zobacz ujęcia z codziennego życia w gospodarstwie rolnym --->pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Na ich profilach i kanałach w internecie możesz podejrzeć codzienność hodowli krów, świń, owiec czy kóz. Obserwować pracę w polu i podyskutować. Są radości z narodzin nowych zwierząt i smutki, gdy grad zniszczy uprawy. "Wiejskie klimaty i sielskie życie to nie tylko ładne widoczki, las i natura", pisze jeden z użytkowników Instagrama. Zaglądamy zatem do obory i na pole ich oczyma.

Zdjęcia z dojenia krów czy sprzątania obornika to na Instagramie nierzadki widok. "Selfie z hali udojowej musi być. Szkoda tylko, że nie zawsze mam taki uśmiech przy dojeniu, zwłaszcza wtedy jak któraś krowa kopie lub co chwilę zrzuca aparat", pisze marcysia.na.roli, maturzystka z Mazowsza.

Użytkownik Instagrama o nazwie unlcebrejk w jednym z postów wspomina, że jego przygoda "z tymi czarnymi diabłami zaczęła się jakieś 7 lat temu. Nieświadomy i ciemny jak tabaka w rogu... zostałem „rolasem”. Mało tego rolasem hodowcą!" Sam z siebie śmieje się, że jego wcześniejsza styczność z bydłem opierała się jedynie na obejrzeniu reklamy milki bądź łaciatego.

A dzisiaj? Pracujemy sobie tak trochę razem ... chociaż one bardziej pracują nade mną jak ja nad nimi i ciężko mi powiedzieć czy to jest aby właściwe hehe. Bo! wiejskie klimaty i sielskie zycie to nie tylko ładne widoczki, las i natura".

Wielu aktywnych rolników znajdziemy także na Twitterze. Nie tylko pokazują swoje codzienne zajęcia, ale też dyskutują z politykami, którzy mają realny wpływ na warunki funkcjonowania gospodarstw rolnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro