Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach powracają. Niezwykłe wydarzenie już w weekend 9-10 września

Artykuł sponsorowany Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie
Już w najbliższy weekend, 9 - 10 września, odbędą się w Siedlcach: XXIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W ubiegłym roku przez dwudniową imprezę przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy osób, które owocnie spędziły ten czas, korzystając z wielu dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. W tym roku ma być podobnie, a organizatorzy zapraszają do udziału we wspólnej zabawie. Znany listę atrakcji i pełen program imprezy.

XXIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Całość organizowana jest przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach. Organizatorzy zapraszają producentów branży rolnej oraz mieszkańców Siedlec i całego regionu na imprezę wystawienniczo-targową , która odbędzie się w najbliższy weekend na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6. Wystawa ma odzwierciedlać dorobek MODR-u na Mazowszu i wkład ośrodka w rozwój nowoczesnego rolnictwa. Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Jesteśmy z Wami od 100 lat” i nawiązuje do 100-lecia istnienia Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Polsce.

Program i atrakcje

Oficjalne otwarcie XXIX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym odbędzie się 9 września o godzinie 11:00. Natomiast stoiska będzie można zwiedzać zarówno w sobotę jak i niedzielę od godziny 9:00 do 18:00. Czas spędzony na targach uświetnią występy lokalnych zespołów ludowych. Poznaliśmy bardzo bogaty program dwudniowego wydarzenia oraz listę atrakcji. Wśród nich możemy się spodziewać:

 • doradztwo fachowe w zakresie nowych technologii produkcji oraz pozyskiwania środków w ramach działań PROW;
 • prezentacje twórców rękodzieła ludowego i artystycznego;
 • oferty gospodarstw ekologicznych, agroturystycznych i zagród edukacyjnych;
 • kiermasze kwiatów, drzew owocowych i ozdobnych, żywności ekologicznej i tradycyjnej,
 • ekspozycja płodów rolnych;
 • ogródek rekreacyjny i gastronomiczny,
 • specjalne stoisko dla dzieci Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
 • prezentacja sprzętu gaśniczego,
 • dzień siedleckich organizacji pozarządowych (sobota).
 • wystawa zwierząt hodowlanych i drobnego inwentarza;
 • prezentacja gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych
 • konkursy i występy zespołów artystycznych.

Natomiast pełen program imprezy prezentujemy poniżej.

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach powracają. Niezwykłe wydarzenie już w weekend 9-10 września

Zaproszenie dyrektora MODR

- Podczas XXIX MDzDR przekonacie się Państwo, jak ważna jest praca naszych doradców, którzy przez lata, krok po kroku, budowali więź z pokoleniami rolników, służyli im fachową pomocą i wspomagali w ich ciężkiej pracy, wdrażając w życie kolejne projekty i przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu konkurencyjności rodzimego rolnictwa. Wrześniowe targi są okazją, by im za ten trud serdecznie podziękować - wskazuje dyrektor Sławomir Piotrowski.

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach powracają. Niezwykłe wydarzenie już w weekend 9-10 września

Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego wydarzenia, które wpisało się w krajobraz naszego miasta i które cieszy się tak dużą popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających - zwraca też uwagę Sławomir Piotrowski.

- Tradycyjnie nasza wystawa rolnicza połączona jest z prezentacją zwierząt hodowlanych – tym razem będziemy podziwiać najlepszych hodowców klaczy i ogierów hodowlanych oraz bydła mlecznego na Mazowszu. Odbędzie się także prezentacja drobnego inwentarza. Jak co roku możemy liczyć na ciekawą ofertę gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, a także zagród edukacyjnych, których w naszym regionie sukcesywnie przybywa. Polska wieś jest także kolebką tradycji i kultury – zachęcam do odwiedzenia stoisk wytwórców rękodzieła ludowego, skorzystania z pokazów ginących zawodów czy różnego rodzaju warsztatów, które wprowadzą Państwa w klimat dawnej, już prawie zapomnianej, wsi - przypomina dyrektor MODR.

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach powracają. Niezwykłe wydarzenie już w weekend 9-10 września

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!