PROW 2014-2020. Rolnik i doradca będą się uczyć. Ile pieniędzy na szkolenia?

Redakcja
Transfer wiedzy i działalność informacyjna ma swoją pulę w PROW
Transfer wiedzy i działalność informacyjna ma swoją pulę w PROW freeimages.com, AGW
Udostępnij:
Nową wiedzę oraz umiejętności będą zdobywali rolnicy. O środki na szkolenia i kompleksowe porady mogą ubiegać się jednostki doradcze, szkoły czy uczelnie.

Część pieniędzy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zarezerwowano na działania w ramach Transferu wiedzy i działalności informacyjnej.

Transfer wiedzy i działalność informacyjna - 58 mln euro

W tym programie przewidziano 2 poddziałania - Wsparcie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności oraz Wsparcie na demonstracje i działania informacyjne. Szkoleni będą rolnicy i właściciele lasów. O fundusze mogą wnioskować jednostki naukowe i uczelnie, ODR-y, izby rolnicze, szkoły rolnicze i leśne, CKU, CKP, inne jednostki lub konsorcja prowadzące działalność szkoleniową. Wsparcie obejmuje 100% kosztów kwalifikowanych operacji.

Usługi doradcze, usługi z zakresu zarządzania gospodarstwem i usługi z zakresu zastępstw - 75 mln euro

Tu przewidziano wsparcie w zakresie świadczenia kompleksowej porady dla rolnika lub właściciela lasu. Wnioskować o dopłaty mogą podmioty doradcze. Równowartość: 1500 euro za poradę, na którą składa się opracowanie i realizacja 3-letniego programu doradcze, 1050 euro jeśli jest to program 2-letni, a 500 euro w przypadku porad dla właściciela lub grupy właścicieli lasu. Z takie porady można skorzystać dwukrotnie w czasie realizacji PROW 2014-2020.

Kolejnym punktem jest wsparcie na szkolenie doradców. O fundusze mogą ubiegać się instytuty badawcze, uczelnie, Centrum Doradztwa Rolniczego. Beneficjent otrzyma równowartość 200 tys. euro za lata szkolenia dla 1 podmiotu.

Współpraca w ramach grup EPI - 58 mln euro

Kto dostanie unijne pieniądze? Tworzący nowe grupy na rzecz innowacji, rozwijający nowe produkty, praktyki, procesy i technologie w rolnictwie, leśnictwie czy branży spożywczej oraz na programy pilotażowe. Wnioskować mogą grupy operacyjne na rzecz innowacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie