Sto tysięcy osób na sto lat istnienia MODR. Wyjątkowe XXIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Artykuł sponsorowany Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie
Około stu tysięcy osób miało przewinąć się przez XXIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. Dyrektor lokalnego MODR, Sławomir Piotrowski, zachwycony był ogromnym sukcesem wydarzenia. Rozrosło się do ogromnej skali, a ściągnęło ludzi z Siedlec, okolicznych miejscowości i całego regionu. Nie zabrakło nawet gości zagranicznych.

W weekend, 9 - 10 września, w Siedlcach na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, odbyły się XXIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W ubiegłym roku przez dwudniową imprezę przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy osób, które owocnie spędziły ten czas, korzystając z wielu dodatkowych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. W tym roku ten wynik udało się przebić i przez imprezę przewinęło się aż sto tysięcy osób.

Dopisała pogoda, w niedziele było niemal 30 stopni i przepiękne słońce. - Dziś możemy śmiało mówić, że w tym roku odwiedziło nas nawet 100 tysięcy osób. To o tyle symboliczne, że Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego obchodzi w tym roku 100 lat swojego istnienia. Cieszymy się, bo możemy mówić o pełnym sukcesie, widzimy jak dużo jest zwiedzających, jak dużo jest firm, które prezentują swoje produkty - mówił Piotrowski.

Podczas imprezy można było między innymi skorzystać doradztwa fachowego w zakresie nowych technologii produkcji oraz pozyskiwania środków w ramach działań PROW, odwiedzić kiermasze kwiatów, drzew owocowych i ozdobnych, żywności ekologicznej i tradycyjnej, zobaczyć ekspozycję płodów rolnych, skorzystać ogródka rekreacyjnego i gastronomicznego.

Dużą popularnością cieszyły się ciągniki, kombajny i traktory, na które wdrapywali się z chęcią najmłodsi. Była też prezentacja sprzętu gaśniczego, konkursy i występy zespołów artystycznych, gala wręczenia nagród laureatom w naszym plebiscycie Mistrzowie Agro 2023 czy występy sceniczne zespołów ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich.

- Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego wydarzenia, które wpisało się w krajobraz naszego miasta i które cieszy się tak dużą popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających - zwracał uwagę Sławomir Piotrowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro