Zielony Ład. Rolnicy są wkurzeni na Unię Europejską i zamierzają to pokazać. Będzie protest!

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Rolnicy zamierzają protestować 13 i 14 grudnia 2021 r. w Brukseli
Rolnicy zamierzają protestować 13 i 14 grudnia 2021 r. w Brukseli Wojciech Wojtkielewicz/zdjęcie ilustracyjne
Przedstawiciele kilkunastu państw UE mają wziąć udział 13 i 14 grudnia w proteście w Brukseli. - Musimy pokazać swój głos, swoją siłę argumentów, przekazać swoje obawy odnośnie Zielonego Ładu - uważa rolnik Łukasz Pergoł.

Instytut Gospodarki Rolnej zorganizował 18 listopada 2021 r. spotkanie, podczas którego prezentowano założenia projektu #EUnitedAgri. Instytut uważa, że przyszedł czas na obronę interesów rolników i konsumentów przed konsekwencjami wprowadzenia zideologizowanej strategii dla europejskiego rolnictwa, czyli Zielonego Ładu.

Jednym z uczestników był Sławomir Izdebski, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Organizacji Rolniczych: - Włączamy się w organizację tego dużego przedsięwzięcia, bądź co bądź już międzynarodowego. Uważamy, że wszystkie związki powinny się zjednoczyć - mówi.

Przywołuje przykład piątki dla zwierząt, kiedy organizacje pokazały swoją siłę. - Deklarujemy pełne wsparcie - dodaje Izdebski.

Dlaczego branża rolna nie zgadza się z Zielonym Ładem?

Łukasz Pergoł (Partia Twitterowych Rolników) chce podzielić się obawami o to, jak Zielony Ład wpłynie nie tylko na rolników i to ile mogą stracić, ale też w dużej mierze stracą konsumenci.

- Ograniczenie produkcji rolniczej wiąże się ze wzrostem cen żywności. Powinniśmy być coraz bardziej ekologiczni, ale to wszystko powinno logikę zawierać, powolne odchodzenie od pewnych rzeczy czy zmienianie rolnictwa, a nie takie nagłe cięcie, które ma zafundować nam Zielony Ład już od 2023 roku - uwąża rolnik.

To też może Cię zainteresować

Tadeusz Jakubowski, Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych:

- Głównym beneficjentem tego projektu będą konsumenci. To konsumenci poniosą wszystkie koszty tego fatalnego pomysłu, dlatego, że w tym pomyśle nie chodzi wcale o środowisko. Nikt dokładnie nie analizuje skutków dla środowiska. Wymyśla się sprawy dotyczące ograniczenia stosowania pestycydów, nawozów, wyłączenia gruntów rolnych z uprawy, ale faktycznie zapłaci za wszystko konsument. Bardzo podrożeje żywność.

Protest inicjowany m.in. przez Instytut Gospodarki Rolnej jest planowany 13 i 14 grudnia 2021 r. w Brukseli.

Źródło: FB/Instytut Gospodarki Rolnej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro
Dodaj ogłoszenie