Dopłaty do zalesiania 2021. Posadź drzewa, dostaniesz pieniądze i to niemałe [termin naboru]

OPRAC.:
Agata Wodzień
Agata Wodzień
pixabay.com/12019
Prezes ARiMR ogłasza termin naboru wniosków "Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W 2021 roku rolnicy, którzy zdecydują się na posadzenie lasów na słabych gruntach, dostaną dopłatę.

Zobacz wideo: Grypa ptaków w gospodarstwie. Jakie niesie ze sobą ograniczenia?

Wsparcie do zalesienia gruntów rolnych 2021

Od 1 czerwca do 2 sierpnia 2021 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie. Jest przyznawane rolnikowi, jak również jednostkom samorządu terytorialnego i jednostkom organizacyjnym gmin, powiatów oraz województw.

Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika.

W ramach poddziałania "Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych", rolnik może ubiegać
się o pomoc na zalesienie w formie 3 premii:

  • wsparcia na zalesienie,
  • premii pielęgnacyjnej,
  • premii zalesieniowej

Rolnik, który w 2020 roku złożył wniosek o pomoc na założenie uprawy leśnej (o przyznanie wsparcia na zalesienie), w 2021 r. powinien złożyć wniosek o przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej (i w kolejnych latach).

To też może Cię zainteresować

Wsparcie na zalesienie jest jednorazową, zryczałtowaną płatnością z tytułu poniesionych kosztów wykonania zalesienia oraz ewentualnego jego ogrodzenia lub ewentualnego zabezpieczenia drzewek 3 palikami, w przeliczeniu na hektar gruntów. Pieniądze są wypłacane w pierwszym roku zalesienia. Pomoc na zalesienie, w tym wsparcie na zalesienie może być przyznana jednemu rolnikowi do powierzchni nie większej niż 20 ha, w całym okresie programowania.

Przypominamy wybrane stawki pomocy na zalesianie w 2020 roku

  • Zalesianie w warunkach korzystnych - drzewa liściaste: 11 920 zł/ha
  • Zalesianie na gruntach o nachyleniu terenu powyżej 12° - drzewa iglaste: 11 910 zł/ha
  • Zalesianie na gruntach erozyjnych - drzewa liściaste: 9 117 zł/ha
  • Zabezpieczanie przed zwierzyną - grodzenie 2-metrową siatką metalową: 8,82 zł/mb
  • Zabezpieczenie drzewek 3 palikami: 1 132 zł/ha

Wnioski o dopłaty do zalesiania

Wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie może być złożony osobiście lub przez upoważnioną osobę albo przesyłką rejestrowaną. Wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie wraz z załączoną dokumentacją może być złożony w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą

Wniosek o przyznanie wsparcia na zalesienie złożony w formie dokumentu elektronicznego na elektroniczną skrzynkę podawczą, powinien:

  • być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym lub uwierzytelniony w sposób zapewniający możliwość potwierdzenia pochodzenia i integralności weryfikowanych danych w postaci elektronicznej;
  • zawierać adres elektroniczny wnoszącego dokument.

Wnioski oraz załączniki do wniosków mogą być składane w postaci pliku w następującym formacie: JPEG, PDF, XML, XLS, XLSX, TIF (TIFF), DOC, DOCX, PNG lub RTF.

Źródło: ARiMR

Wideo

Materiał oryginalny: Dopłaty do zalesiania 2021. Posadź drzewa, dostaniesz pieniądze i to niemałe [termin naboru] - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie