Spis treści
Każdy, kto wprowadza do obrotu nawozy organiczne, organiczno-mineralne, mineralne lub środki wspomagające uprawy, musi znać przepisy ustawy o nawozach i nawożeniu. Chodzi m.in. o producentów i importerów. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uruchomiło generator, który ma im ułatwić złożenie kompletnego wniosku wraz z załącznikami.
Co trzeba podać we wniosku?
Wnioskodawcy muszą podać podstawowe dane o produkcie, także związane z odpadami lub produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego. Wśród załączników muszą znaleźć się m.in.:
- sprawozdanie z badań fizykochemicznych,
- opinia o spełnieniu wymagań jakościowych,
- opinia o przydatności,
- potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej.
Dodatkowe załączniki wynikają ze specyfiki podmiotu (kopia umowy spółki cywilnej, kopia dokumentu potwierdzającego prowadzenie działalności gospodarczej na terenie UE/tłumaczenie przysięgłe) czy specyfiki produktu: sprawozdania z badań rolniczych, sprawozdanie z badań biologicznych, opinia Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach o bezpieczeństwie produktu dla zdrowia zwierząt, opinia Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie o bezpieczeństwie produktu dla zdrowia ludzi, opinia Instytutu Ochrony Środowiska PIB w Warszawie o bezpieczeństwie produktu dla środowiska, podaje resort.
Wygenerowanie wniosku nie oznacza złożenia
WAŻNE: Generator pomaga tworzyć wniosek, gotowy plik nie jest automatycznie wysyłany dalej.
Przedsiębiorcy, mając wypełniony wniosek, muszą go wysłać wraz z załącznikami przez ePUAP (z podpisem elektronicznym), listownie lub bezpośrednio w ministerstwie (z podpisem osobistym).
Źródło: MRiRW
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Agro codziennie. Obserwuj StrefaAgro.pl!