Weź udział w jednym z konkursów prewencyjnych KRUS i wygraj nagrody!

Materiał informacyjny KRUS
Jeszcze w tym roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w dwóch konkursach prewencyjnych: IV Ogólnopolskim Konkursie Testowym „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” – dla rolników oraz „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” – dla dzieci rolników. Obydwa konkursy odbywają się w formule online. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

IV Ogólnopolski Konkurs Testowy „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś” ma na celu popularyzowanie wśród rolników „Zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym” oraz wiedzy o zagrożeniach wypadkowych, aby ograniczyć liczbę wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na https://bezpieczenstwo.krus.gov.pl/ i rozwiązać test złożony z 25 pytań jednokrotnego wyboru losowanych z puli 50, dotyczących kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Pięćdziesiąt osób, które udzieli największej liczby prawidłowych odpowiedzi w najkrótszym czasie, otrzyma nagrody rzeczowe o wartości ok. 600 zł brutto. Konkurs trwa do 20 listopada 2023 r. do godz. 12:00.

Uczestnik konkursu musi być osobą pełnoletnią i w dniu rozwiązywania testu podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników.
Szczegółowe zasady udziału w konkursie dostępne są na: https://www.gov.pl/web/krus/zapraszamy-rolnikow-do-udzialu-w-iv-ogolnopolskim-konkursie-testowym-z-zakresu-bezpiecznej-pracy-w-gospodarstwie-rolnym-bezpieczny-rolnik-bezpieczna-wies

Kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2009-2017, których przynajmniej jeden rodzic/ opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS.

Kurs w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Wśród dzieci, które ukończą szkolenie i prześlą swoje zgłoszenie KRUS rozlosuje 50 hulajnóg.

Aby wziąć udział w losowaniu należy:

  1. zrealizować kurs dostępny na stronie internetowej prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać test końcowy
  2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy
  3. przesłać do KRUS do 6 listopada 2023 r. certyfikat oraz wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe zasady przyznawania hulajnóg dzieciom, które wykonają kurs e-learningowy dostępne są na: https://www.gov.pl/web/krus/rozwiaz-kurs-e-learningowy-i-wygraj-jedna-z-50-hulajnog-ufundowanych-przez-kase-rolniczego-ubezpieczenia-spolecznego.

Konkursy KRUS organizowane są w ramach projektu „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”, którego celem jest zwiększenie zainteresowania rolników problematyką bezpieczeństwa pracy na wsi, a także szersze zaangażowanie mieszkańców wsi w eliminowanie ryzyk wypadkowych w gospodarstwach rolnych.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro