Krajowa Spółka Cukrowa podwyższa cenę buraków nadwyżkowych. Zwiększy się również proporcja klasyfikowania

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Ci, którzy już zakończyli dostawy otrzymają korekty rozliczeń, z kolei osoby, które nie rozpoczęły dostaw będą rozliczać się na nowych zasadach.
Ci, którzy już zakończyli dostawy otrzymają korekty rozliczeń, z kolei osoby, które nie rozpoczęły dostaw będą rozliczać się na nowych zasadach. pixabay.com/Sopisat
9 grudnia 2021 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podniósł cenę buraków nadwyżkowych do 100 zł netto za tonę. Dodatkowo, zwiększono kwalifikację buraków w tej cenie do 10 proc. dostarczonych buraków nadwyżkowych w stosunku do ilości dostarczonych buraków kontraktowanych.

Kogo obejmą zmiany?

W związku ze zmianami, KSC sporządzi aneksy, które zostaną podpisane z współpracującymi plantatorami. Ci, którzy już zakończyli dostawy otrzymają korekty rozliczeń, z kolei osoby, które nie rozpoczęły dostaw będą rozliczać się na nowych zasadach.

Podsumowanie sezonu

Jak podaje spółka, tegoroczny sezon był lepszy od ubiegłorocznego. Jesienne warunki sprzyjały zbiorom buraków, a umiarkowane opady i temperatura na plusie pozwoliły prowadzić na polu prace kombajnów, doczyszczarko-ładowarek i transportować korzenie buraka.

To też może Cię zainteresować

- Średnia polaryzacja skupowa od początku kampanii wynosi 17,18 procent – przypomina KSC.

Warto dodać, że 23 listopada 2021 roku na posiedzeniu Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. ustalono cenę buraków kontraktowych na nadchodzący sezon 2022. Wyniosła ona minimum 32 euro za tonę.

Źródło: inf. prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera