Nagrody dla zwycięzców konkursu KRUS „Moja Wizja Zero” rozdane

Materiał informacyjny KRUS
Laureaci Konkursu „Moja Wizja Zero” wraz z organizatorami i fundatorami nagród
Laureaci Konkursu „Moja Wizja Zero” wraz z organizatorami i fundatorami nagród
Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym”, zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, został rozstrzygnięty. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia za realizację filmów krótkometrażowych, promujących prawidłowe stosowanie i magazynowanie niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym. Filmy można było zobaczyć 24 listopada na uroczystej gali w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Tegoroczny konkurs był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, średnich i wyższych, w wieku 13-21 lat. Propagował właściwe zachowania związane z pracą z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym oraz 7 Złotych Zasad Wizji Zero: 1. Przejmij inicjatywę – zaangażuj się, 2. Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko, 3. Zdefiniuj cele – stwórz program, 4. Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany, 5. Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy, 6. Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie, 7. Daj dobry przykład i motywuj innych.

Do konkursu zakwalifikowano 46 filmów, z których Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) dr Aleksandry Hadzik wybrała trzy najlepsze oraz wyróżniła cztery kolejne prace. Współorganizatorzy przyznali także trzy nagrody specjalne. Kryteriami wyboru były: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość oraz jakość i walory estetyczne utworu.

- Konkurs „Moja Wizja Zero” jest adresowany do bardzo ważnego odbiorcy, jakim jest młodzież, i wykorzystuje potencjał twórczy młodych ludzi, ich niezwykłą pomysłowość, znajomość najnowszych technologii, ciekawość świata i chęć poszerzania wiedzy. Uczy również współdziałania i zaangażowania, często w grupach szkolnych, na rzecz tego szczególnego przedsięwzięcia – powiedziała dr Aleksandra Hadzik, Prezes KRUS.

Uczestnicy Gali Konkursu „Moja Wizja Zero”.
Uczestnicy Gali Konkursu „Moja Wizja Zero”.

Po prezentacji wyróżnionych filmów młodzi autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów. Dodatkowym wyróżnieniem była możliwość obejrzenia swoich filmów na dużym ekranie w obecności bliskich, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Obejrzyj transmisję z Gali

emisja bez ograniczeń wiekowych

Laureatami zostali:
• I miejsce – Simona Bugdol z Kornowaca w woj. śląskim,
• II miejsce – Kacper Staręga z Siedlec w woj. mazowieckim,
• III miejsce – Patryk Panek z Brzezin w woj. lubelskim.

Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Raś z Ropczyc w woj. podkarpackim,
Samuel Pawełczyk ze Skrzydłowic w woj. śląskim,
Piotr Gargol z Horodyszcza w woj. lubelskim,
Piotr Paprocki ze Skorupek w woj. mazowieckim.

Nagrody specjalne współorganizatorów odebrali:
• Nagrodę Specjalną Głównego Inspektora Pracy – Simona Bugdol,
• Nagrodę Specjalną Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szymon Raś,
• Nagrodę Specjalną Agro Ubezpieczenia – Igor Urbańczyk z Kośmidrów w woj. śląskim.

Współorganizatorami i fundatorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Fundacja PGE. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym TVP Info.

Organizacja konkursu jest jednym z wielu działań prewencyjnych KRUS. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa pracy i życia w gospodarstwie rolnym oraz zmniejszenie liczby wypadków w rolnictwie.

Nagrodzone filmy można obejrzeć na kanale Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na kanale YouTube.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro