Lepsze warunki skupu dla producentów buraków z Wielkopolski. Będzie też premia za trudne warunki odbioru

OPRAC.:
Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Obie strony porozumiały się co do ceny buraków kontraktowanych i niekontraktowanych, a także co do wysokości premii za trudne warunki odbioru w sezonie 2021/2022.
Obie strony porozumiały się co do ceny buraków kontraktowanych i niekontraktowanych, a także co do wysokości premii za trudne warunki odbioru w sezonie 2021/2022. pixabay.com/StudioKleurrijk
W czwartek, 3 lutego 2022 roku odbyło się spotkanie Federacji Związków Plantatorów Buraka Cukrowego Grupy Pfeifer & Langen z Producentem Cukru, na którym ustalono warunki skupu buraków w kampanii 2022/2023, a także ustalono premie za surowiec dostarczony w ostatnim okresie kampanii 2021/2022.

Obie strony porozumiały się co do ceny buraków kontraktowanych i niekontraktowanych, a także co do wysokości premii za trudne warunki odbioru w sezonie 2021/2022.

Jednorazowa premia za buraki w styczniu 2022

W związku z ciężką sytuacją kampanii 2021/2022, do każdej tony fizycznej buraków dostarczonej w styczniu 2022 zostanie wypłacona premia:

  • za buraki dostarczone w okresie 1-7 stycznia – 2 zł + VAT,
  • za buraki dostarczone w okresie 8-14 stycznia – 4 zł + VAT,
  • za buraki dostarczone w okresie 15-29 stycznia – 6 zł + VAT.

Jeśli chodzi o buraki niekontraktowane, zostały one objęte zwyżką ceny z tytułu dostawy po 10 grudnia w tej samej wysokości co buraki kontraktowane.

To też może Cię zainteresować

Zmiana warunków kampanii 2022/2023

Oprócz ustalenia jednorazowej premii, plantatorzy mogą liczyć na nowe warunki kampanii 2022/2023. Strony ustaliły:

  • podwyższenie ceny za buraki kontraktowane na 34 euro/tonę w przypadku buraków o standardowej jakości - zaw. cukru 16 proc. i strata wydatku 2 proc.,
  • rozliczenie plantatorów, którzy dostarczą buraki ze średnią teoretyczną stratą wydatku większą niż wartość 2 proc. jak przy stracie równej 2 proc.,
  • rozliczenie plantatorów, którzy dostarczą buraki ze średnią teoretyczną stratą wydatku niższą niż wartość 2 proc. wg osiągniętego wyniku teoretycznej straty wydatku,
  • cenę buraków niekontraktowanych – 100 zł/tonę fizyczną,
  • obowiązywanie zwyżki ceny buraków dostarczanych przed 1 października i po 10 grudnia również do buraków niekontraktowanych.

Źródło: inf. prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera