Spis treści
Rośliny wieloletnie - nie trzeba ich co roku sadzić
W języku ogrodników odmiany, które długo kwitną, zwane są bylinami. Rośliny wieloletnie mają to do siebie, że nie trzeba co roku sadzić nowych. Na czas zimy zamiera część nad ziemią, na wiosnę wypuszcza nowe pędy. Po nawożeniu znów są gotowe na sezon. Odpowiednia pielęgnacja pozwala cieszyć się pełnią kwiatów często do późnej jesieni.
Nie każdy gatunek znosi mróz lub suszę. O tym należy pamiętać
Istnieje wiele pięknych gatunków, które przez wiele lat mogą zdobić ogród. Warto jednak wybierać te, które oprócz urody, zaoferują nam łatwość uprawy. Byliny powinny być odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, np. niskie temperatury, niepodatne na choroby, a także małoekspansywne względem innych kwiatów. Te, które są wrażliwsze, muszą okres zimowy przejść w cieplejszych warunkach.
- Odporność na niskie temperatury to jedno z kryterium, według którego byliny dzielą się na zimujące w gruncie i te, które zimę spędzają w pomieszczeniach o dodatniej temperaturze – przypomina Polski Związek Działkowców.
Na działkach lub w ogrodach dobrze wyglądają grupy bylin. Warto wybrać dwa lub trzy gatunki na jedną rabatę i ułożyć je według wzrostu, który mogą osiągnąć. Niektóre z nich, np. ostróżka ogrodowa lub dzielżan, mogą sięgać 1,5-2 m. Część odmian znosi dobrze ostre słońce, część woli rosnąć w cieniu.
Zobacz niektóre z najpiękniejszych kwiatów do ogrodu. Te byliny warto posadzić!

Mięso z laboratorium nie dla Włochów
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?