Spis treści
Zmiany w eksporcie z Polski do Chin
Dla Polski zniesienie zakazu importu wołowiny przez Chiny jest szansą na rozwinięcie rynku sprzedaży mięsa i zwiększenie pogłowia bydła. Jak pisaliśmy na Strefie Agro, chodzi o wywóz mięsa wołowego mrożonego ze zwierząt do 30. miesiąca życia.
Procedura po stronie polskiej obejmuje rejestrację w specjalnym chińskim systemie potencjalnych eksporterów. Tam zdalnie, po wcześniejszych kontrolach, wydawana jest zgoda.
Czytaj więcej: Polska wołowina trafi do Chin? Może być produktem premium. Zakłady muszą złożyć odpowiednią dokumentację. Pomogą organizacje
Ta polska firma jako pierwsza wyśle wołowinę do Chin
Sokołów S.A., a konkretnie uprawniony zakład w Kole, to pierwsza firma, która będzie przeznaczać mięso wołowe na rynek chiński. Uzyskanie zgody to dla marki szansa na dotarcie do szerszej grupy odbiorców.
– Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakości produktów, a także dbałość o dobrostan zwierząt. Spełnienie wymogów procedury jest istotnym potwierdzeniem, że nasze działania w tym zakresie są skuteczne – stwierdził Przemysław Gostkiewicz, prezes zarządu.
Weryfikacja zakładu przebiegała w dwóch etapach. Najpierw zgromadzono niezbędną dokumentację i uzyskano akceptację od GACC (General Administration of Customs China – przyp. red.), następnie służby chińskie przeprowadziły audyt.
Producent jest jednym z wiodących na rynku mięsnym w Polsce. Ok. 48 proc. wołowiny trafia na rynki zagraniczne, reszta skierowana jest do klientów w kraju.
Źródło: mat. prasowe
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Agro codziennie. Obserwuj StrefaAgro.pl!