Trwa sezon na rabarbar, ile kosztuje? Ceny w sklepach, na targowiskach i rynku hurtowym

Agata Wodzień-Nowak
Świeży rabarbar możesz zamrozić i cieszyć się jego smakiem także po sezonie.
Świeży rabarbar możesz zamrozić i cieszyć się jego smakiem także po sezonie. pixabay.com/NoName_13
Sezon na rabarbar w pełni! Już teraz króluje na polskich stołach, kusząc swoim kwaskowatym smakiem i bogactwem witamin. To idealny czas, aby rozkoszować się jego aromatem i wykorzystać go w kuchni na wiele sposobów. Ale czy wiesz, ile w tym roku kosztuje rabarbar? W naszym artykule sprawdzimy aktualne ceny tego wiosennego rarytasu, a także podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak go prawidłowo przechowywać, aby jak najdłużej zachował świeżość. Sprawdź, gdzie kupić rabarbar w najlepszej cenie i dowiedz się, jak go wykorzystać w kuchni!

Spis treści

Rabarbar to jeden z pierwszych przysmaków wiosny, który pojawia się na polskich stołach już pod koniec kwietnia. Jego kwaskowaty smak i bogactwo witamin sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w kuchni na różne sposoby. Sezon na rabarbar trwa do końca czerwca, więc to idealny czas, aby cieszyć się jego smakiem i aromatem.

Ceny rabarbaru w 2024 roku

Ceny rabarbaru w 2024 roku wahają się w zależności od regionu, miejsca zakupu i jakości produktu. Duży wpływ na cenę ma dostępność produktu. Poprawa pogody i wyższe temperatury będą poprawiać podaż. Na Rynku Hurtowym Bronisze od piątku średnia cena spadła o 75 groszy za kilogram, który w poniedziałek 29 kwietnia kosztuje 6-7,50 zł.

Przeczytaj też: Rabarbar urośnie w ogrodzie. Jak uprawiać tę roślinę?

Na targowiskach i w sklepach warzywnych można go kupić również na kilogramowe pęczki. W supermarketach ceny są nieco wyższe i wynoszą kilkanaście złotych za kilogram. W Lidlu od 29 kwietnia za rabarbar trzeba zapłacić 12,99 zł/kg. Tyle samo w Stokrotce i Delikatesach Emiś. Na bydgoskim targowisku 8 zł/0,5 kg, prosto od rolnika od 6 zł za kg.

Zwróć uwagę na jakość rabarbaru. Najlepsze są łodygi jędrne, o intensywnym czerwonym kolorze i bez brunatnych plam.

Jak przechowywać rabarbar? W lodówce czy nie?

Rabarbar to warzywo, które szybko traci świeżość. Aby móc cieszyć się jego smakiem przez dłuższy czas, warto go odpowiednio przechowywać. Najlepszym sposobem jest owinięcie go folią spożywczą i umieszczenie w lodówce. W ten sposób rabarbar może zachować świeżość nawet do 5 dni.

Można go również zamrozić. Pokrojone na kawałki łodygi rabarbaru należy umieścić w szczelnych woreczkach lub pojemnikach i zamrozić. Zamrożony rabarbar można przechowywać nawet do 3 miesięcy.

Wskazówki dotyczące przechowywania rabarbaru:

  • Wybieraj jędrne łodygi o intensywnym czerwonym kolorze i bez brunatnych plam.
  • Dokładnie umyj rabarbar przed przechowywaniem.
  • Owiń rabarbar folią spożywczą i umieść go w lodówce.
  • Możesz również zamrozić rabarbar, aby zachować jego świeżość na dłużej.
  • Zamrożony rabarbar można wykorzystać do kompotów, ciast i innych dań.

Jak wykorzystać rabarbar w kuchni?

Rabarbar to wszechstronny produkt, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Idealnie nadaje się do ciast (np. drożdżowych), kompotów, tart i innych słodkich dań. Można go również wykorzystać do wytrawnych potraw, takich jak sosy do mięs czy zupy.

Rabarbar jest bogatym źródłem witamin i minerałów, takich jak witamina C, potas i magnez. Jest również niskokaloryczny i zawiera dużo błonnika, co czyni go idealnym produktem dla osób dbających o zdrowie.

Podsumowując, sezon na rabarbar to idealny czas, aby cieszyć się jego smakiem i aromatem. Rabarbar jest zdrowym produktem, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wybierając rabarbar, zwróć uwagę na jego jakość. Rabarbar można przechowywać w lodówce do 5 dni lub zamrozić na dłuższy czas.

Rabarbar to wszechstronny produkt, który wykorzystasz do ciast, kompotów, kisieli, tart, sosów do mięs i zup. Rabarbar jest bogatym źródłem witamin i minerałów oraz niskokaloryczny, co czyni go idealnym produktem dla osób dbających o zdrowie.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal Strefa Agro codziennie. Obserwuj Strefę Agro!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefaagro.pl Strefa Agro