8 sposobów na wykorzystanie filtrów do kawy. Zdziwisz się, co jeszcze można z nimi zrobić

Justyna Madan
Justyna Madan
Wyglądają niepozornie, a mogą się przydać na wiele różnych sposobów.
Wyglądają niepozornie, a mogą się przydać na wiele różnych sposobów. Pixabay.com
Małe i niepozorne, chociaż mają swoje główne przeznaczenie, są tak naprawdę uniwersalnym przedmiotem użytkowym. Chodzi o filtry do kawy, które w różnych przypadkach mogą się przydać nie tylko do parzenia kawy, ale też do sprzątania lub na wieczór ze smakami świata, podczas którego chcemy zamienić naszą kuchnię w alejkę z ulicznym jedzeniem. Sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie filtrów.

Skoro zarówno fusy, jak i całe ziarna kawy można wykorzystać do różnych rzeczy poza parzeniem aromatycznego napoju, dlaczego nie zrobić tego samego z filtrami do kawy? Kto powiedział, że skoro są przeznaczone do tej konkretnej czynności, to znaczy, że nie można ich używać do czegoś zupełnie innego? Nikt! I właśnie dlatego pobudźmy wyobraźnię i wykorzystajmy filtry do wszystkiego, co przyjdzie nam do głowy. Oto kilka pomysłów.

8 sposobów na wykorzystanie filtrów do kawy

  • Wyczyść szkło – dzięki temu, że filtry mają porowatą powierzchnię, zatrzymują na krótko wodę. A to oznacza, że wchłoną też inne płyny, na przykład czyszczące. Dzięki temu wyczyścimy szklane naczynia, czy lustra bez pozostawiania na nich smug. Są nawet lepsze niż stare gazety!
  • Pojemnik na przekąski – kojarzycie street food, na przykład azjatycki, gdzie niektóre przekąski podawane są w rożkach zrobionych z gazet? Gazeta jednak może całkiem szybko przesiąknąć tłuszczem, a farba drukarska na naszych smakołykach nie pobudza apetytu. Można zamiast gazety użyć filtra do kawy, wsypać do niego frytki, popcorn, cebulę w cieście, cokolwiek, na co akurat mamy ochotę.
  • Precz z kurzem – dzięki swojej powierzchni może być też doskonałą szmatką do sprzątania. Kurz na półkach, pajęczyny na suficie? Wszystko to przyklei się do filtra. Zbierze też sierść zwierząt i inne tego typu zabrudzenia.
  • Filtr na jedzenie – to działa tak samo, jak w przypadku parzenia kawy. Zalewamy kawę w filtrze, a kawowy płyn przedostaje się do kubka. To samo dotyczy jedzenia. Do filtra można zapakować na przykład zioła, zawiązać i wrzucić do rosołu. To rozwiązanie dla tych, którzy zawsze męczą się z wyławianiem nielubianej pietruszki, czy lubczyku. Aromat pozostanie w zupie, a zioła w filtrze.
  • Czyste rączki – twoje dziecko uwielbia lody na patyku, ale zawsze potwornie się nimi brudzi? Jest na to sposób! Obetnij róg filtra i przez otwór przełóż patyczek do zimnego smakołyku. Dziecko będzie się cieszyć lodem, który będzie kapać na filtr, a nie na ręce. Plamy na buzi pozostaną niestety rozsmarowane tak jak zawsze.
  • Okład na obrzęki – wystarczy zanurzyć filtr w mieszance zimnej wody i odrobiny octu jabłkowego. Taki kompres przykładamy do twarzy, pomoże na obrzęk wywołany przeziębieniem i zwęzi pory. Pod koniec można takim kompresem przetrzeć całą twarz.
  • Kontrola zapachu – nieprzyjemny zapach w szafce, butach, lodówce? Wsyp do filtra sodę oczyszczoną, zamknij i włóż w miejsca, w których nieprzyjemnie pachnie. Soda będzie te zapachy pochłaniać.
  • Rzeżucha – najczęściej sieje się ją na wacie, ta metoda zawsze się sprawdza. Jeśli jednak mamy ochotę na rzeżuchę, mamy nasiona, a nie mamy waty, możemy wykorzystać filtr do kawy. Polewamy go wodą, wsypujemy nasiona i pilnujemy, żeby zawsze był wilgotny.
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera