Aktualne ceny ziemi rolnej 2022 z ogłoszeń rolników. Ile kosztuje hektar gruntów rolnych w lutym?

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Ile kosztuje hektar ziemi rolnej w 222 roku? Sprawdzamy w ogłoszeniach
Ile kosztuje hektar ziemi rolnej w 222 roku? Sprawdzamy w ogłoszeniach pixabay.com
Udostępnij:
Przeglądamy ogłoszenia ukazujące aktualne ceny ziemi rolnej na początku 2022 roku. W województwie mazowieckim na sprzedaż w jednym z ogłoszeń jest prawie 5,5 hektara. Cena takiej działki rolnej to ćwierć miliona złotych. Inne pole do kupienia w tym regionie kosztuje 80 tys. zł, a jego powierzchnia to niecały hektar. W Łódzkiem na sprzedaż jest ziemia rolna, której stawka za hektar wynosi 105 tys. zł. Są też właściciele ziemi skłonni zamienić hektary np. na kampera. Sięgamy po przykłady ogłoszeń dodanych w styczniu i lutym 2022.

Dla rolnika, który chce powiększyć swoje gospodarstwo, cenna będzie informacja o stawkach za grunty. Zaglądamy do ogłoszeń sprzedaży ziemi rolnej dodanych na początku lutego. Pierwszy z przykładów pochodzi z województwa dolnośląskiego: "Sprzedam ziemię rolną o powierzchni 6,80 ha, klasa ziemi IV i V, pole jest zdrenowane". Cena podana w ogłoszeniu to 408 tys. zł. Sięgamy po kolejne oferty.

Sprzedam ziemię rolną. Ceny gruntów rolnych w ogłoszeniach z lutego 2022

Nasz przegląd ogłoszeń z gruntami rolnymi na sprzedaż zaczynamy od województwa kujawsko-pomorskiego: 3 ha za 450 tys. zł. Cena wysoka, jak na ziemię rolną, jednak autor wskazuje, że to teren między dwiema ważnymi drogami i idealny pod inwestycję, sugeruje nawet, że mogłaby to być stacja paliw czy restauracja. W innym z ogłoszeń tego regionu znajdujemy działkę rolną o powierzchni 9,23 ha w tym 2 ha lasu olchowego na IV i V klasie gruntów. Cena 360 tys. zł.

Warmińsko-Mazurskie: Działki rolne o łącznej powierzchni 10,43 ha wystawiono na sprzedaż za prawie 470 tys. zł. Mazowieckie: blisko 5,5 ha na dwóch działkach ewidencyjnych za 250 tys. zł. Grunty nieprzerwanie użytkowane są jako ziemia orna i łąki.

Ceny ziemi rolnej 2022 w województwie mazowieckim

Rolnik pisze w ogłoszeniu: "Grunty nieprzerwanie użytkowane są jako ziemia orna i łąki. zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest możliwość dalszego użytkowania do celów rolniczych, jak również zalesienia. Grunty o powierzchni 5,46 hasą wolne od obciążeń, a ich cena to 250 tys. zł

To też może Cię zainteresować

Kolejny przykład ziemi rolnej na sprzedaż z Mazowieckiego. "Sprzedam działkę rolną (łąkę) o powierzchni 3,68 ha położoną w sąsiedztwie rzeki". Obecnie uprawiane są tu trawy. Działka ma kształt prostokąta, jest równa, "bardzo wydajna w produkcji na paszę dla bydła mlecznego". Cena z ogłoszenia za te grunty wynosi 180 tys. zł

 • Sprzedam ziemię rolną 0,85 ha, II i IIIa klasa ziemi, 80 000 zł do negocjacji
 • Działka rolna 9,5 hektara. Połowa działki zadrzewiona drzewami owocowymi. Działka ogrodzona, a cena 1 400 000 zł
 • Sprzedam około 10,5 ha ziemi, cena za hektar 75 tys. zł, do negocjacji.

Ile kosztuje hektar gruntów w Polsce? Aktualne ceny ziemi rolnej z ogłoszeń na początku 2022 roku

 • Warmińsko-Mazurskie. Ziemia rolna 10 ha w jednym kawałku, III, IV klasa, 459 000 zł. Dojazd drogą asfaltową.
 • Zachodniopomorskie. 79 arów, teren przeznaczony pod zagospodarowanie rolnicze. Łąka IV klasa. 79 tys. zł
 • Podlaskie. Sprzedam ziemię orną 2,02 ha, klasa IV. Ziemia jest w ciągłym użytku. Po żniwach został wykonany oprysk przeciw chwastom. Na ziemi zostało zasiane żyto. 115 tys. zł.
 • Kujawsko-Pomorskie. Sprzedam 2,12 hektara łąki. Blisko nowej drogi asfaltowej i budowanej przeprawy promowej przez Wisłę. Cena to prawie 90 tys. zł
 • Warmińsko-Mazurskie. Sprzedam ziemię rolną 8,16 ha. Działka jest ciągle uprawiana. Położona około 300 metrów od ulicy. Cena za 1 ha wynosi 40 tys.
 • Łódzkie. Działka rolna ziemia 2 ha do kupienia za 210 000 zł.

Stawki 2022 za hektar ziemi rolnej w województwie wielkopolskim

Sprzedam działkę rolną o powierzchni 4,5 hektara położoną. Działka przylega do drogi asfaltowej klasa ziemi 3 i 4 działka uprawiana co roku i siana na niej jest kukurydza, obecnie jest zaorana na zimę, 195 tys. zł do negocjacji. Inna nieruchomość na sprzedaż to ziemia rolna o powierzchni 1,02 ha, klasa III i IV za 83 tys. zł.

"Sprzedam ziemię rolną klasy IV o powierzchni 3,86 h w całości. 75 tys. za 1 ha", czytamy w kolejnym ogłoszeniu ziemi rolnej na sprzedaż w Wielkopolsce.

Nie zawsze chodzi o pieniądze. Zamienię działkę rolną na kampera, auto, koparkę

Nie zawsze aktualny właściciel ziemi chce ziemię sprzedać. Bywa, że chciałby ją zamienić i w ogłoszeniu wskazuje, na co konkretnie taką wymianę przewiduje. Przykład z województwa lubuskiego. "Posiadam 5 ha atrakcyjnej działki rolnej, której część zamienię na kampera integra lub półintegra do 4 lat. Cena ujęta w ogłoszeniu to 450 000 zł.

To też może Cię zainteresować

Chcąc stać się właścicielem działki rolno-leśnej na Mazowszu możemy autorowi ogłoszenia zaproponować koparko-ładowarkę. Niespełna półhektarowa działka np. pod budowę została wyceniona na 155 tys. zł. Kolejna oferta z chęcią zamiany ziemi na ruchomości pochodzi z Podlasia. Działka rolna 7 tys. mkw, właściciel zapewnia, że jest możliwe przekształcenie pod zabudowę. "Zamiana w rozliczeniu dobre auto 4x4, bus, mini koparka, traktor, auto laweta".

W Małopolsce właściciel działki 1250 mkw nad rzeką wycenia ją na 83 tys. zł. "Mogę też zamienić za inną nieruchomość bądź jakiś pojazd może też być z moją dopłatą. Przyjmę w rozliczeniu auto, quada, motocykl, przyczepę itd. Również klasyki i auta w specyfikacji rajdowej wchodzą w grę".

Średnie ceny gruntów według GUS

Poniżej podane stawki odnotowane w II kwartale 2021 obowiązują od 1 października 2021. Informacje o średnich cenach gruntów ornych wykorzystywane są przez banki w procesie udzielania kredytów na inwestycje w rolnictwie i rybactwie śródlądowym (linia RR), na zakup użytków rolnych (linia Z), kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (linia MRcsk).

Cena zakupu/sprzedaży - średnia dla gruntów ornych klas I-VI w II kwartale 2021

 • Dolnośląskie 40 683 zł/ha
 • Kujawsko-Pomorskie 58 732 zł/ha
 • Lubelskie 39 616 zł/ha
 • Lubuskie 31 826 zł/ha
 • Łódzkie 43 782 zł/ha
 • Małopolskie 42 285 zł/ha
 • Mazowieckie 47 265 zł/ha
 • Opolskie 51 146 zł/ha
 • Podkarpackie 32 601 zł/ha
 • Podlaskie 52 812 zł/ha
 • Pomorskie 49 054 zł/ha
 • Śląskie 40 967 zł/ha
 • Świętokrzyskie 34 476 zł/ha
 • Warmińsko-Mazurskie 48 853 zł/ha
 • Wielkopolskie 68 409 zł/ha
 • Zachodniopomorskie 35 917 zł/ha

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd wprowadza dodatkową pomoc dla emerytów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie