Aktualne ceny ziemi rolnej 2022 z ogłoszeń rolników. Ile kosztuje hektar gruntów rolnych w lutym?

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Ile kosztuje hektar ziemi rolnej w 222 roku? Sprawdzamy w ogłoszeniach
Ile kosztuje hektar ziemi rolnej w 222 roku? Sprawdzamy w ogłoszeniach pixabay.com
Przeglądamy ogłoszenia ukazujące aktualne ceny ziemi rolnej na początku 2022 roku. W województwie mazowieckim na sprzedaż w jednym z ogłoszeń jest prawie 5,5 hektara. Cena takiej działki rolnej to ćwierć miliona złotych. Inne pole do kupienia w tym regionie kosztuje 80 tys. zł, a jego powierzchnia to niecały hektar. W Łódzkiem na sprzedaż jest ziemia rolna, której stawka za hektar wynosi 105 tys. zł. Są też właściciele ziemi skłonni zamienić hektary np. na kampera. Sięgamy po przykłady ogłoszeń dodanych w styczniu i lutym 2022.

Dla rolnika, który chce powiększyć swoje gospodarstwo, cenna będzie informacja o stawkach za grunty. Zaglądamy do ogłoszeń sprzedaży ziemi rolnej dodanych na początku lutego. Pierwszy z przykładów pochodzi z województwa dolnośląskiego: "Sprzedam ziemię rolną o powierzchni 6,80 ha, klasa ziemi IV i V, pole jest zdrenowane". Cena podana w ogłoszeniu to 408 tys. zł. Sięgamy po kolejne oferty.

Sprzedam ziemię rolną. Ceny gruntów rolnych w ogłoszeniach z lutego 2022

Nasz przegląd ogłoszeń z gruntami rolnymi na sprzedaż zaczynamy od województwa kujawsko-pomorskiego: 3 ha za 450 tys. zł. Cena wysoka, jak na ziemię rolną, jednak autor wskazuje, że to teren między dwiema ważnymi drogami i idealny pod inwestycję, sugeruje nawet, że mogłaby to być stacja paliw czy restauracja. W innym z ogłoszeń tego regionu znajdujemy działkę rolną o powierzchni 9,23 ha w tym 2 ha lasu olchowego na IV i V klasie gruntów. Cena 360 tys. zł.

Warmińsko-Mazurskie: Działki rolne o łącznej powierzchni 10,43 ha wystawiono na sprzedaż za prawie 470 tys. zł. Mazowieckie: blisko 5,5 ha na dwóch działkach ewidencyjnych za 250 tys. zł. Grunty nieprzerwanie użytkowane są jako ziemia orna i łąki.

Ceny ziemi rolnej 2022 w województwie mazowieckim

Rolnik pisze w ogłoszeniu: "Grunty nieprzerwanie użytkowane są jako ziemia orna i łąki. zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest możliwość dalszego użytkowania do celów rolniczych, jak również zalesienia. Grunty o powierzchni 5,46 hasą wolne od obciążeń, a ich cena to 250 tys. zł

To też może Cię zainteresować

Kolejny przykład ziemi rolnej na sprzedaż z Mazowieckiego. "Sprzedam działkę rolną (łąkę) o powierzchni 3,68 ha położoną w sąsiedztwie rzeki". Obecnie uprawiane są tu trawy. Działka ma kształt prostokąta, jest równa, "bardzo wydajna w produkcji na paszę dla bydła mlecznego". Cena z ogłoszenia za te grunty wynosi 180 tys. zł

 • Sprzedam ziemię rolną 0,85 ha, II i IIIa klasa ziemi, 80 000 zł do negocjacji
 • Działka rolna 9,5 hektara. Połowa działki zadrzewiona drzewami owocowymi. Działka ogrodzona, a cena 1 400 000 zł
 • Sprzedam około 10,5 ha ziemi, cena za hektar 75 tys. zł, do negocjacji.

Ile kosztuje hektar gruntów w Polsce? Aktualne ceny ziemi rolnej z ogłoszeń na początku 2022 roku

 • Warmińsko-Mazurskie. Ziemia rolna 10 ha w jednym kawałku, III, IV klasa, 459 000 zł. Dojazd drogą asfaltową.
 • Zachodniopomorskie. 79 arów, teren przeznaczony pod zagospodarowanie rolnicze. Łąka IV klasa. 79 tys. zł
 • Podlaskie. Sprzedam ziemię orną 2,02 ha, klasa IV. Ziemia jest w ciągłym użytku. Po żniwach został wykonany oprysk przeciw chwastom. Na ziemi zostało zasiane żyto. 115 tys. zł.
 • Kujawsko-Pomorskie. Sprzedam 2,12 hektara łąki. Blisko nowej drogi asfaltowej i budowanej przeprawy promowej przez Wisłę. Cena to prawie 90 tys. zł
 • Warmińsko-Mazurskie. Sprzedam ziemię rolną 8,16 ha. Działka jest ciągle uprawiana. Położona około 300 metrów od ulicy. Cena za 1 ha wynosi 40 tys.
 • Łódzkie. Działka rolna ziemia 2 ha do kupienia za 210 000 zł.

Stawki 2022 za hektar ziemi rolnej w województwie wielkopolskim

Sprzedam działkę rolną o powierzchni 4,5 hektara położoną. Działka przylega do drogi asfaltowej klasa ziemi 3 i 4 działka uprawiana co roku i siana na niej jest kukurydza, obecnie jest zaorana na zimę, 195 tys. zł do negocjacji. Inna nieruchomość na sprzedaż to ziemia rolna o powierzchni 1,02 ha, klasa III i IV za 83 tys. zł.

"Sprzedam ziemię rolną klasy IV o powierzchni 3,86 h w całości. 75 tys. za 1 ha", czytamy w kolejnym ogłoszeniu ziemi rolnej na sprzedaż w Wielkopolsce.

Nie zawsze chodzi o pieniądze. Zamienię działkę rolną na kampera, auto, koparkę

Nie zawsze aktualny właściciel ziemi chce ziemię sprzedać. Bywa, że chciałby ją zamienić i w ogłoszeniu wskazuje, na co konkretnie taką wymianę przewiduje. Przykład z województwa lubuskiego. "Posiadam 5 ha atrakcyjnej działki rolnej, której część zamienię na kampera integra lub półintegra do 4 lat. Cena ujęta w ogłoszeniu to 450 000 zł.

To też może Cię zainteresować

Chcąc stać się właścicielem działki rolno-leśnej na Mazowszu możemy autorowi ogłoszenia zaproponować koparko-ładowarkę. Niespełna półhektarowa działka np. pod budowę została wyceniona na 155 tys. zł. Kolejna oferta z chęcią zamiany ziemi na ruchomości pochodzi z Podlasia. Działka rolna 7 tys. mkw, właściciel zapewnia, że jest możliwe przekształcenie pod zabudowę. "Zamiana w rozliczeniu dobre auto 4x4, bus, mini koparka, traktor, auto laweta".

W Małopolsce właściciel działki 1250 mkw nad rzeką wycenia ją na 83 tys. zł. "Mogę też zamienić za inną nieruchomość bądź jakiś pojazd może też być z moją dopłatą. Przyjmę w rozliczeniu auto, quada, motocykl, przyczepę itd. Również klasyki i auta w specyfikacji rajdowej wchodzą w grę".

Średnie ceny gruntów według GUS

Poniżej podane stawki odnotowane w II kwartale 2021 obowiązują od 1 października 2021. Informacje o średnich cenach gruntów ornych wykorzystywane są przez banki w procesie udzielania kredytów na inwestycje w rolnictwie i rybactwie śródlądowym (linia RR), na zakup użytków rolnych (linia Z), kredyty z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (linia MRcsk).

Cena zakupu/sprzedaży - średnia dla gruntów ornych klas I-VI w II kwartale 2021

 • Dolnośląskie 40 683 zł/ha
 • Kujawsko-Pomorskie 58 732 zł/ha
 • Lubelskie 39 616 zł/ha
 • Lubuskie 31 826 zł/ha
 • Łódzkie 43 782 zł/ha
 • Małopolskie 42 285 zł/ha
 • Mazowieckie 47 265 zł/ha
 • Opolskie 51 146 zł/ha
 • Podkarpackie 32 601 zł/ha
 • Podlaskie 52 812 zł/ha
 • Pomorskie 49 054 zł/ha
 • Śląskie 40 967 zł/ha
 • Świętokrzyskie 34 476 zł/ha
 • Warmińsko-Mazurskie 48 853 zł/ha
 • Wielkopolskie 68 409 zł/ha
 • Zachodniopomorskie 35 917 zł/ha
od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera